Випуск 12.04.2024 р.          Архів випусків

Наші контакти:
+38 (066) 352-19-73
admin@dopomoha.kiev.ua
www.dopomoha.kiev.ua

-- Новини стоматології --

    

  

  

Представляємо лідерів рейтингу "Стоматологія у Києві"
----------------------------------------------------------
Центр імплантології та естетичної
стоматології «Формула»

     

Стоматологічна клініка «Формула» - передова естетична клініка стоматології в Україні.
Ми якісно та ефективно лікуємо зуби та ясна, надаємо ортопедичні послуги, пропонуємо якісну дитячу стоматологію, а також - проводимо оперативну профілактику. Але естетична стоматологія – це наша головна спеціалізація..

    Центр імплантології та естетичної стоматології «Формула» це:
    • 15 років відповідальної роботи на ринку стоматології;
    • всеосяжний спектр послуг: від естетичної стоматології до хірургії;
    • висококласна якість усіх послуг та європейський рівень обслуговування;
    • сучасні матеріали та передові технології;
    • рекомендації та хороші відгуки від клієнтів;   • доступні ціни.  • ендодонтія лікування.
    Лікарі клініки заробили хорошу репутацію в медичній спільноті Києва та серед клієнтів.
 
Стоматологічна клініка "Формула" - якість, підкріплена гарантией!
Клініка розташована у центрі Києва: вул. Тверська, 2.
Тел. +38 (044) 239 11 55 +38 (063) 233 40 77, +38 (067) 11 55 157    
https://stomat-formula.com.ua

  

 
  
Рейтинг клінік "Стоматологія у Києві"
?  Если Ви шукаєте стоматолога: ---  Представляємо лідерів рейтингу стоматологічних клінік Києва  ---
  Рейтинг стоматологических клиник - dopomoha.kiev.ua/stomat.htm  

тел. +38 (066) 352-19-73

   

  Пульпіт зуба: причини, симптоми, лікування та небезпечні наслідки

 

Зубний біль – один із найнеприємніших і болісних видів больових відчуттів, з якими людина стикається протягом життя. Незважаючи на те, що нервові закінчення та судини – частина пульпи зуба – захищені шаром дентину та емалі, яка є найміцнішим матеріалом нашого організму, у цій частині зуба у кожної п'ятої людини розвивається запалення. Воспалительный процесс, затрагивающий нервы и сосуды зуба, называют пульпитом.

З яких причин розвивається пульпіт зуба?
Лікування пульпіту зуба складається з кількох етапів, про які ми розповімо після розгляду основних причин, що призводять до запалення пульпи. Оскільки саме усунення причини та запобігання її повторному впливу є запорукою успішного лікування будь-якого захворювання, у тому числі зубів, кожному потенційному пацієнту стоматолога необхідно знати, що є джерелом проблеми.

Причини пульпіту зуба:
•   Карієс. Мабуть найпоширенішою причиною розвитку пульпіту зуба є несвоєчасне лікування карієсу (або його повна відсутність). У міру поглиблення каріозної порожнини в зруйнованій емалі бактерії все глибше проникають у зуб, згодом призводячи до запалення пульпи.
•   Неякісне лікування. Набагато рідше, ніж карієс, до розвитку пульпіту зуба призводить неякісне стоматологічне лікування: недостатнє очищення зуба перед постановкою пломби, неправильне обточування зуба, помилки лікаря при оперативних втручаннях, низька якість пломби та ін.
•   Травми. Порушити цілісність емалі та інших складових зуба здатний не лише карієс. Різного роду травми також відкривають бактеріям доступ до пульпи, тому інфікування може спостерігатися вже за кілька годин після отримання травми.
•   Пародонтит. Пародонтальні кишені можуть послужити шляхом проникнення інфекції в пульпу. Однако  на відміну каріозного поразки, інфекція рухається знизу нагору, тобто запалення починається від кореня.

Симптоми гострого пульпіту: першою і основною ознакою ураження пульпи є гострий біль, який носить нападоподібний характер і загострюється ближче до кінця дня; вплив низьких або високих температур також може провокувати появу болю при гострому пульпіті, при цьому болючі відчуття не зникають протягом 10-15 хвилин після усунення подразника; дуже часто пацієнти скаржаться на біль у всій щелепі, через який вони не можуть точно визначити уражений зуб; принаймні інтенсифікації запального процесу біль посилюється, а проміжки між нападами скорочуються.

Симптоми хронічного пульпіту: часто хронічний пульпіт протікає безсимптомно; у деяких випадках про цю форму захворювання свідчить наявність ниючих (але не гострих) болю; коли хронічний пульпіт переростає на гострий, з'являються симптоми, описані вище.

Самостійне лікування пульпіту загрожує серйозними ускладненнями, які все одно з часом призводять пацієнта до стоматолога і вимагають більш дорогого та складного лікування. До них відносяться: періодонтит; періостит; абсцеси; втрата зуба; флегмона особи; зараження крові; гнійне запалення кісткового мозку .

Методи лікування пульпіту:
•   Біологічний. Саме цей метод лікування пульпіту зуба дозволяє усунути запалення, не вдаючись до видалення нерва. Він полягає в обробці пульпи антисептиком, накладанні пов'язки з гідроксидом кальцію та подальшому пломбуванні зуба. Біологічне лікування пульпіту застосовують не завжди: доцільність визначається віком та станом здоров'я, від якого залежить ймовірність повторного запалення.
•   Хірургічний. У цьому випадку йдеться про часткове або повне видалення пульпи. Видалення проводять під місцевою анестезією, а вибір методу та техніки хірургічного втручання залишається за лікарем. Варто зазначити, що хірургічне лікування пульпіту зуба більш поширене практично, ніж біологічне.

Важливо розуміти, що дотримання всіх етапів та правил роботи з ураженими пульпітом зубами необхідне для забезпечення ефективної терапії та зниження ризику ускладнень, тому завдання пацієнта – вибрати хорошу клініку та кваліфікованого фахівця. І звичайно, у разі появи болю в жодному разі не варто затягувати з походом до лікаря – таке ставлення до власного здоров'я може призвести не лише до додаткових витрат, а й до серйозних ускладнень.
 
 Каталог стоматологических клиник Киева
 


All rights reserved. © SHVIDKA DOPOMOGA  2024